Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
15. 10. 2021 07:53 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Vyšetrovateľ NAKA J. Čurilla žaluje predsedu parlamentu B. Kollára

Žiada ospravedlnenie a 100-tisíc odškodné.

Boris Kollár.
Boris Kollár. Foto: FOTO TASR - Jakub Kotian

Vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla žaluje predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). Za slová o čurillovskej mafii žiada ospravedlnenie a 100-tisícové odškodné, informujú Aktuality.sk.

„Nebudem podporovať, aby na druhej strane vznikla nová mafia, môžem ju pokojne nazvať ‚čurillovská', a tá bude robiť to isté, len pod nejakým krásnym heslom a transparentom, ale bude zneužívať zákon,“ vyhlásil predseda parlamentu Boris Kollár 17. septembra.

Bolo to pár dní po tom, ako inšpekcia obvinila a zadržala štvoricu policajtov z tímu Očistec. Medzi nimi bol aj vyšetrovateľ najznámejších káuz Ján Čurilla.

Vyšetrovatelia NAKA a dočasný šéf inšpekcie sú na slobode. Súd spochybnil aj ich trestné stíhanie

Čurillov advokát Peter Kubina už vtedy avizoval, že jeho klient očakáva ospravedlnenie. Upozornil, že ak tak šéf parlamentu neurobí, bude ho jeho klient žalovať.

Vo štvrtok sa tak aj stalo. Ján Čurilla podal na Borisa Kollára pre jeho výrok žalobu na ochranu osobnosti, ktorú majú Aktuality.sk k dispozícii. Obvinený policajt žiada verejné ospravedlnenie a odškodné 100-tisíc eur.

Ján Čurilla.
Ján Čurilla. Foto: TV Markíza
 

„K sume sme dospeli v prvom rade na základe konkrétnych okolností tohto prípadu, ktoré priamo zvyšujú intenzitu poškodenia dobrého mena nášho klienta. Tieto okolnosti sú dané tým, kto, čo, o kom, kde, kedy a akým spôsobom povedal. Rovnako sme sa riadili aj súdnou praxou v porovnateľných prípadoch. Náš klient túto žalobu nepodal preto, aby získal majetkový prospech pre seba, takže prípadnú priznanú sumu po odpočítaní nákladov venuje na dobročinný účel,“ vysvetlil pre portál Čurillov advokát Kubina.

Kollár: Ospravedlním sa, keď bude zbavený obvinenia

Predseda parlamentu Boris Kollár sa vyjadril, že sa neospravedlní, až keď bude úplne zbavený obvinenia. Uviedol to na piatkovej tlačovej konferencii v reakcii na žalobu, ktorú mal naňho vyšetrovateľ podať pre výroky o "čurillovskej mafii".

Autor kontroverznej esemesky Čurilla: Poviem vám, komu som to písal a prečo som to písal

„Pán vyšetrovateľ Čurilla je stále trestne stíhaný. Pokiaľ mu bude zrušené stíhanie generálnym prokurátorom alebo rozhodne súd, ktorý povie, že trestný čin nenaplnil, potom sa k tomu postavím čelom a pánovi Čurillovi sa ospravedlním. Dovtedy nemám dôvod to urobiť," skonštatoval Kollár.

Podotkol, že Čurilla zrejme nemá rovnaký meter, keďže mu neprekážali výroky iných osôb. Kollár preto verí, že vo svojom profesijnom živote má iný prístup a k porušeniam zákona pristupuje u každého rovnako.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?