Utorok 25.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Nové pravidlá už oddnes: Skrátená izolácia pre pozitívnych aj blízke kontakty
Viac v článku
16. 09. 2021 08:59 , článok bol aktualizovaný 16. 09. 2021 19:38 | PEZINOK/tvnoviny.sk

Takáčovca Zemana inšpekcia stále nevypočula. Majú čas, povedal exkluzívne pre TV Markíza

Zemana dnes eskortovali na súd v Pezinku, vypovedá ako svedok v procese s Dušanom Kováčikom.

Matej Zeman na súde s Dušanom Kováčikom vypovedá ako svedok.
Matej Zeman na súde s Dušanom Kováčikom vypovedá ako svedok. Foto: TV Markíza

Takáčovca Mateja Zemana inšpekcia stále nevypočula. Televízii Markíza to povedal pred pojednávaním, v ktorom svedčí o údajnom úplatku pre Dušana Kováčika.

Zeman už v prípade špeciálneho prokurátora raz vypovedal. Opísal, ako im mal pomôcť s prepustením ich bosa. Opätovný výsluch Mateja Zemana iniciovala sudkyňa Pamela Záleská.

Pôvodne bol naplánovaný cez telemost, lebo takáčovec sa v tom čase zdržiaval v Chorvátsku, kde požiadal o politický azyl. Neskôr si to ale rozmyslel a vrátil sa na Slovensko - vraj z osobných dôvodov. Na hraniciach ho zadržali policajti z NAKA.

Takáčovec zopakoval svoju výpoveď z júla. Znova uviedol, ako podľa neho odovzdali úplatok Dušanovi Kováčikovi, ktorý mal zariadiť, aby sa bos Ľubomír Kudlička dostal na slobodu. Bývalý špeciálny prokurátor naopak tvrdí, že je nevinný, nič také sa nestalo a Zemana označuje za nedôveryhodného svedka.

Matej Zeman je vo väzbe už niekoľko dní. Poslal ho špecializovaného trestného súdu preto aby nepokračoval v trestnej činnosti alebo aby neutiekol. Obvinený je z členstva v zločineckej skupine takáčovci, takisto z vydierania podplácania.

Tieto prípady vyšetruje NAKA. No v putách ho chcela mať aj inšpekcia, to sa im v júli nepodarilo. Vinia ho z krivého svedectva. Zemana ale policajná inšpekcia ešte stále nevypočula. Prezradil to exkluzívne pre TV Markíza. „Majú čas," skonštatoval Zeman.

Inšpekcia vyšetruje údajnú manipuláciu so svedeckými výpoveďami. V rámci tohto prípadu obvinili okrem Zemana aj Csabu Dömötöra a Petra Petrova alias Tigra. Dömötor sa ku klamstvu sčasti priznal a je už aj právoplatne odsúdený.

Podľa doterajších informácií Zeman vinu v inšpekčnej veci odmieta, rovnako ako Peter Petrov alias Tiger.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?