Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Novinky v pandemických opatreniach platných od stredy: Týkajú sa očkovaných aj neočkovaných
Viac v článku
26. 08. 2021 22:04 | BRATISLAVA/TASR

Ministerstvo zdravotníctva podáva pre tendre NCZI trestné oznámenie

Išlo o verejné obstarávanie za viac ako 58 miliónov eur.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Foto: TV Markíza

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre verejné obstarávania na poskytovanie podporných služieb pre zabezpečenie prevádzky informačných systémov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Podľa ministerstva existuje podozrenie, že s podkladmi vypracovanými pre účely vyhlásenej verejnej súťaže sa mohlo manipulovať. „A to osobami z externého prostredia, reprezentujúcimi obchodnú spoločnosť pôsobiacu v IT biznise v súčinnosti so zamestnancami NCZI," vysvetlila Eliášová.

Zdôraznila, že pre ministerstvo je prvoradá transparentnosť a efektívne využívanie verejných prostriedkov. „Predmetné verejné obstarávanie je už NCZI zrušené," pripomenula hovorkyňa. Dodala, že rezort nevstupuje do procesu tvorby súťažných podmienok verejných obstarávaní rezortných organizácií, ide o samostatné právnické osoby a subjekty.

NCZI nedávno vyhlásilo verejné obstarávania spolu za viac ako 58 miliónov eur. V podkladoch sa však vyskytli viaceré nezrovnalosti a chyby. Upozornilo na to občianske združenie Slovensko.Digital. NCZI potom rozhodlo o zrušení verejného obstarávania.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?