Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
25. 08. 2021 14:32 | BRATISLAVA/TASR

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský zostáva vo väzbe

Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Vladimír Pčolinský.
Vladimír Pčolinský. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský zostáva vo väzbe. V stredu o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, keď zamietol sťažnosť obvineného voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 4T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného Vladimíra Pčolinského proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 13. augusta, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu,“ konkretizovala Važanová.

„Môžem potvrdiť, že dnes nám bolo oznámené emailom z NS SR, že zamietol našu sťažnosť, čiže klient zostáva vo väzbe. Dôvody sú kolúzna a preventívna väzba. Rozhodnutie nemáme, čiže bližšie odôvodnenie nepoznáme. Jediné čo máme, je zápisnica z neverejného zasadnutia, kde je výrok uznesenia. Dávali sme aj záruky nahradzujúce väzbu, ale keďže bola zamietnutá, tak tomu nebolo vyhovené,“ uviedol obhajca Ondrej Urban.

Zastupujúci sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 13. augusta zamietol žiadosť Vladimíra Pčolinského o prepustenie z väzby a jej nahradenie alternatívnymi zárukami.

Súdu Urban a Vladimír Pčolinský ponúkali písomný sľub obvineného, možnosť elektronického náramku, dohľad probačného a mediačného úradníka a uloženie primeraných obmedzení a povinností.

Vladimír Pčolinský je vo väzbe od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby obvinili z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur. Vladimír Pčolinský čelí od apríla aj ďalšiemu obvineniu v inej korupčnej trestnej veci.

Vyšetrovanie Vladimíra Pčolinského sa podľa medializovaných správ blíži ku koncu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?