Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
23. 08. 2021 17:00 | TOPOĽNÍKY/TV Markíza

Starosta Topoľníkov vypúšťal splašky na chránené územie s piatym stupňom ochrany

Robili to už aj jeho predchodcovia.

Napriek kanalizácii ho čaká obvinenie.
Napriek kanalizácii ho čaká obvinenie. Foto: TV Markíza

Odpadovú splaškovú vodu z budov, ktoré vlastní obec Topoľníky, nelegálne vypúšťali do chráneného územia s piatym stupňom ochrany. Po vybudovaní kanalizácie s tým síce prestali, no starostu Topoľníkov obvinenie neminulo.

„Splašky sa vypúšťali do Klátovského ramena ešte podľa povolení vtedajšieho okresného národného výboru. Všetci o tom vedeli, ale každý to bral tak, že je to septik. My sme to volali čistička, ale ako to fungovalo, to už asi teraz nikto nepovie, lebo tí páni, čo to dali vtedy vybudovať, už teraz nežijú,“ uviedol László Bacsó, starosta obce Topoľníky.

Povolenie na vypúšťanie cez 800 metrov dlhého potrubia malo byť platné len do roku 2002, keď terajší starosta ešte vo funkcii nebol, teda o tom ani nevedel. „Ja som prebral funkciu v 2006, túto agendu mi vyslovene nikto neodovzdal a predpokladám, že ani predchodcovi,“ hovorí.

Starosta obce je presvedčený, že je za všetkým politika. Zároveň dodáva, že to doposiaľ nikomu neprekážalo. To však políciu nezaujíma. Zodpovednosť vraj nesie on, a tak ho ako jediného obvinili z trestného činu neoprávneného nakladania s odpadmi.

Ako to vníma polícia aj starosta, sa dozviete z reportáže Mareka Šilhavíka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?