Utorok 25.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Nové pravidlá už oddnes: Skrátená izolácia pre pozitívnych aj blízke kontakty
Viac v článku
13. 08. 2021 12:40 , článok bol aktualizovaný 13. 08. 2021 13:43 | BRATISLAVA/TASR

Exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský zostáva vo väzbe, na súd prišiel značne pochudnutý

Právoplatne väzobne stíhaný je od 29. marca.

Vladimír Pčolinský po piatich mesiacoh vo väzbe.
Vladimír Pčolinský po piatich mesiacoh vo väzbe. Foto: TV Markíza

Obvinený exriaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský zostáva vo väzbe. V piatok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Obhajca bývalého šéfa SIS Ondrej Urban pre médiá potvrdil, že voči rozhodnutiu podali sťažnosť, bude tak rozhodovať Najvyšší súd SR.

„Zastupujúci sudca pre prípravné konanie zamietol žiadosť klienta o prepustenie z väzby a jej nahradenie alternatívnymi zárukami," uviedol Urban. Ako dodal, súdu ponúkali písomný sľub obvineného, možnosť elektronického náramku, dohľad probačného a mediačného úradníka a uloženie primeraných obmedzení a povinností.

 

Pri rozhodovaní o väzbe exriaditeľa SIS mali v piatok zavážiť nové dôkazy. Išlo o dva znalecké posudky zamerané na peniaze, ktoré sa mali vo forme úplatku dostať od Zoroslava Kollára prostredníctvom Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu k Pčolinskému. Podľa Urbana daktyloskopický a biologický posudok preukázali, že sa na peniazoch nachádzajú výlučne odtlačky Borisa Beňu.

„Preto som zarazený, že ak spoluobvinený Zoroslav Kollár poprel danie úplatku a nenašli sa jeho odtlačky ani pachové stopy, prečo bol tento dôkaz vyhodnotený ako nie taký, ktorý by mal podporiť oslabenie dôvodov väzby," poznamenal Urban.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?