Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
12. 08. 2021 09:19 , článok bol aktualizovaný 12. 08. 2021 17:24 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Na súd s Dušanom Kováčikom prišiel aj Fico. Tvrdí, že celý proces je fraška

Kováčik čelí obvineniu z úplatkárstva a podporovania mafiánskej skupiny.

Robert Fico.
Robert Fico. Foto: TASR

Vo štvrtok (12.8.) pokračovalo súdne pojednávanie s Dušanom Kováčikom. Bývalý špeciálny prokurátor je obžalovaný z prijímania úplatku, členstva zločineckej skupine takáčovci a vynášania citlivých informácií.

Na pojednávanie medzi verejnosť prišiel aj Robert Fico. Novinárom povedal, že celý proces považuje za frašku. „Všetko, čo sa deje okolo Dušana Kováčika je výmysel. Je to komplot proti jeho osobe,“ povedal Fico.

 

Podľa Fica je celý proces len zámienkou, aby Kováčik odišiel zo svojej funkcie špeciálneho prokurátora a aby si na jeho miesto dosadila súčasná vláda svojho nominanta Daniela Lipšica.

Fico odišiel zo súdu po pár hodinách pojednávania. Novinárom potvrdil, že bol v zahraničí, no neodpovedal na otázku, či bol v karanténe alebo je zaočkovaný. Neočkovaní ľudia po príchode zo zahraničia musia ísť do izolácie aspoň dovtedy, kým nedostanú negatívny PCR test.

 

Na súde mal vypovedať mal svedok Matej Zeman, ktorého Úrad inšpekčnej služby obvinil z krivej výpovede v inom prípade. Uviedol, že mal pomáhať prepustiť z väzby bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku za 100-tisíc eur. Polovicu si mal vraj zobrať Kováčik.

Dušan Kováčik.
Dušan Kováčik. Foto: TASR
 

Sudkyňa predvolala aj Csabu Dömötöra. Ten pred súdom uviedol, že nemá vedemosť o skutkoch, ktoré sú Kováčikovi kladené za vinu a nevie sa k nim vyjadriť.

Uviedol, že pozná vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu aj Pavla Ďurku. Pred súdom opísal svoju krívú výpoveď, podľa ktorej viezol Mateja Zemana do reštaurácie s obálkou a 100-tisíc eurami. Peniaze vraj boli určené pre Ľudovíta Makóa. Dömötör sa ku krivej výpovedi priznal a uzavrel dohodu o vine a treste. Dostal podmienku 32 mesiacov. Úplatok, o ktorom hovoril Dömötör však nesúvisí s úplatkom, z ktorého je obivnený Kováčik. Potvrdil to aj Kováčikov advokát.

Na krivú výpoveď ho mal naviesť Peter Petrov, podnikateľ, ktorý figuruje v zmanipulovaných výpovediach kajúcnikov. Dömötör nevie, kde sa nachádza Petrov ani Zeman. Po Zemanovi je vyhlásené pátranie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?