Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
22. 07. 2021 17:20 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Rozkopané, zrušené či dočasne zatvorené. Banská Bystrica sa pustila do opravy ciest a chodníkov

V meste pod Urpínom tak čakajú na vodičov prekážky i na hlavnom ťahu.

Rozkopané, zrušené či dočasne zatvorené.
Rozkopané, zrušené či dočasne zatvorené. Foto: TV Markíza

V Banskej Bystrici sa pustili do veľkej opravy ciest a chodníkov za sedem miliónov eur. Niečo mesto plánovalo dlhodobo, na niečo sa pripravuje pre blížiacu sa svetovú mládežnícku olympiádu v budúcom roku. Viaceré ulice sú uzavreté, chodníky nepriechodné, hlavné cestné ťahy budú na niektorých miestach zúžené.

„V súčasnosti pracujeme na oprave jedenapolkilometrového úseku cesty a pripravujeme ďalších viac ako osem a pol kilometra opráv. Zároveň v mestskej časti Iliaš staviame úplne nový most, ktorý nahradí ten pôvodný, ktorý tam bol 40 rokov a bol už v dezolátnom stave,“ približuje viceprimátor mesta.

Odborníci kontrolovali aj veľký most pri centre mesta, uzavretý bol iba pár hodín. Opravou prejde aj cestný most na jednom zo sídlisk, nateraz je tam obmedzená rýchlosť, mesto zatiaľ pripravuje projekt. K megaopravám ciest a chodníkov sa pridala akcia vodohospodárov, komplikovaná výstavba protipovodňových zábran. Tá spomalí dopravu na hlavnom ťahu pri Hrone.

Pre budovanie protipovodňových zábran bude dočasne zrušená aj autobusová zastávka (viac vo videu). Od konca júla až do konca novembra ľudia nebudú môcť využívať ani priľahlý chodník.

Po skončení prác bude Hron lemovať protipovodňový múr a chodník, ktorý vodohospodári nazývajú promenádny. Rôzne obmedzenia a uzávera sa začnú už o pár dní a niektoré z nich potrvajú až do konca novembra.

Viac sa dozviete z reportáže Martiny Kašiarovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?