Nedeľa 23.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Djokovič chce o rok štartovať na AO. Premiér štátu Viktória mu odkazuje, že iba ak sa zaočkuje
Viac v článku
01. 07. 2021 10:29 | KOŠICE/tvnoviny.sk

Mimoriadne pátranie: Dôchodkyňa sa vybrala na cintorín, odvtedy sa túla v okolí Košíc

Ide o Oľgu Vangorovú, ktorá je dezorientovaná a má vybitý mobilný telefón.

Oľga Vangorová
Oľga Vangorová Foto: rodina Oľgy Vangorovej
Oľga Vangorová
Oľga Vangorová
Oľga Vangorová

Košický okres je už niekoľko dní v pohotovosti. Rodina nezvestnej Oľgy Vangorovej spustila pátranie potom, ako sa 72-ročná dôchodkyňa nevrátila z pravidelnej návštevy košického cintorína. Vzhľadom k tomu, že sa jej pravdepodobne vybila batéria na mobile, nie je možné skontaktovať sa s ňou. „Pravdepodobne je dezorientovaná a neuvedomuje si, čo sa deje,“ hovorí Alica Alezarová, partnerka syna nezvestnej.

Obaja synovia ako aj rodinní príslušníci, známi a polícia aktívne po nezvestnej Košičanke pátrajú. Zároveň žiadajú verejnosť o poskytnutie akýchkoľvek informácií.

Informácie o nezvestnej

Oľga Vangorová je dôchodkyňa narodená v roku 1949, ktorá žije v Košiciach. Ide o približne 165 centimetrov vysokú ženu s krátkymi hnedými vlasmi, hnedými očami a plnoštíhlou postavou. Fotografie nezvestnej sú v galérii.

Naposledy mala oblečenú tmavo-bordovú bundu na zapínanie v strihu saka, tmavé nohavice a botasky. „Cez rameno má prehodenú kabelku, v ktorej mala kvety na cintorín a nosí so sebou aj fľašku s vodou. Podľa posledných informácií bola zahliadnutá v rovnakom oblečení, neprezliekla sa, akurát je už mierne zafúľané,“ približuje Alezarová.

Miesta jej zahliadnutia

Ako sme už spomínali, pani Oľga sa vybrala v pondelok popoludní na hlavný košický cintorín. Následne sa jej podarilo viackrát kontaktovať so synom, oboznámila ho, že sa stratila, je niekde v lese pri vojenskom cintoríne a vidí múr. Potom sa jej pravdepodobne vybil mobil a od pondelkovej noci už nebolo možné skontaktovať sa s ňou.

Zahliadnutá bola v uplynulých dňoch na viacerým miestach. „Najnovšie informácie máme zo stredy, kedy ju ráno videli v dedine Trebejov. Následne ju viackrát zahliadli na ceste neďaleko kameňolomu, medzi dedinou Trebejov - Sokoľ - Družstevná pri Hornáde a Kostoľany nad Hornádom. Napriek intenzívnemu hľadaniu nemáme od stredy poobedia novšie informácie,“ dodala.

Rodina predpokladá, že sa nezvestná Oľga uložila niekde na spánok a štvrtok skoro ráno opäť pokračovala v chôdzi. Akékoľvek informácie o nezvestnej hláste na linke 158 alebo kontaktujte jej syna Františka Vangora na telefónnom čísle 0911 039 003.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?