Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
17. 06. 2021 19:08 | BRATISLAVA/TV Markíza

Starostovi bratislavského Nového mesta zrušili obvinenie. Prípad však naďalej vyšetrujú

Kriminálka ho zadržala na ulici pred úradom ešte minulý rok v októbri.

Starostovi bratislavského Nového mesta zrušili obvinenie.
Starostovi bratislavského Nového mesta zrušili obvinenie. Foto: TV Markíza

Zvrat v prípade starostu bratislavského Nového Mesta. Rudolfovi Kusému zrušili obvinenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa. Pre televíziu Markíza to potvrdila krajská prokuratúra v Bratislave. Starostu trestne stíhali za údajné blokovanie stavebných povolení pre veľké developerské projekty.

Polícia zadržala starostu Nového mesta vlani v októbri. Tri noci strávil v policajnej cele a prokurátor ho chcel mať dokonca vo väzbe. Okresný a následne aj odvolací krajský súd ho prepustil na slobodu a navyše celé obvinenie skritizoval. Podľa sudcu rozhodovanie o stavebnom povolení nie je a ani nikdy nebolo trestným činom a spochybnil aj údajné prieťahy.

Súd zároveň označil za neadekvátne i zadržanie starostu, kriminálka ho totiž zbalila priamo na ulicu pred jeho úradom. Napriek tomu všetkému zostával Rudolf Kusý obvinený, dozorujúca prokurátorka jeho sťažnosť v decembri zamietla. Starosta sa však cez svoju advokátku obrátil na generálnu prokuratúru, tá v tomto prípade skonštatovala porušenie zákona.

Kusého stíhali za to, že v prípade stavebných povolení pre tri developerské projekty podľa všetkého robil prieťahy a údajne svojvoľne blokoval ich výstavbu. Jedným z nich je 18-poschodový projekt na Račianskej ulici. Podľa starostu boli v rozpore s územným plánom. Krajská prokuratúra tvrdí, že vyšetrovanie napriek zrušenému obvineniu v tomto prípade pokračuje.

Ako na tento posun reagoval starosta a developeri, sa dozviete z reportáže Reného Medzihradského.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?