Nedeľa 23.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Mŕtvy pod Spišským hradom: Polícia vyšetruje smrť muža so strelným poranením
Viac v článku
15. 06. 2021 19:09 | BRATISALAVA/TASR

Rodičia zavraždených Jána a Martiny: Spravodlivosť zvíťazila

Reagovali tak na rozhodnutie Najvyššieho súdu zrušiť nevinu Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

Rodina zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej po zasadnutí na Najvyššom súde SR.
Rodina zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej po zasadnutí na Najvyššom súde SR. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Rodiny zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vnímajú utorkové rozhodnutie Najvyššieho súdu (NS) SR ako víťazstvo spravodlivosti na Slovensku. S rozhodnutím sú spokojní. Veria, že Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodne vo veci spravodlivo.

„Nakoniec som rada, že spravodlivosť zvíťazila. Je to taký prvý výkrik do tmy pre spravodlivosť na Slovensku. Nielen pre naše dve deti, ale aj pre budúce generácie i pre novinárov, aby sa nebáli písať," skonštatovala matka zavraždenej Zlatica Kušnírová. Zároveň uviedla, že je odhodlaná bojovať ďalej a verí, že ŠTS "rozhodne lepšie“.

Jozef Kuciak, otec zavraždeného novinára, vníma rozhodnutie NS SR ako zadosťučinenie. „Konečne spravodlivosť zvíťazila. Verím, že to zdarne dokončíme pred ŠTS,“ skonštatoval. Dúfa, že budúce rozhodnutie špecializovaného súdu bude spravodlivejšie. „Ja by som to už nezvládol, keby sa to malo všetko začať od začiatku,“ povedal.

NS SR v utorok zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020, ktorým boli v kauze Kuciak spod obžaloby oslobodení Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Vec vrátil späť na ŠTS tomu istému senátu. Zároveň uznal obžalovaného Tomáša Szabóa za vinného v prípade vraždy podnikateľa Petra Molnára.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?