Nedeľa 23.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Djokovič chce o rok štartovať na AO. Premiér štátu Viktória mu odkazuje, že iba ak sa zaočkuje
Viac v článku
03. 06. 2021 22:42 , článok bol aktualizovaný 04. 06. 2021 10:49 | ZLATÉ MORAVCE/tvnoviny.sk

Tragická nehoda v okrese Zlaté Moravce: Opitá vodička zrazila cyklistku, ktorá na mieste zomrela

Žena nafúkala vyše 2 promile.

Cyklistka neprežila zrážku s autom..jpg
Cyklistka neprežila zrážku s autom..jpg

Pri dopravnej nehode neďaleko Zlatých Moraviec prišla o život 65-ročná cyklistka. Nehoda sa stala vo štvrtok (3. 6.) vo večerných hodinách na ceste medzi obcami Volkovce a Olichov.

„Záchranné zložky boli približne o 20.00 hodine vyslané k dopravnej nehode, pri ktorej 27-ročná vodička pravdepodobne prešla do protismeru a ľavou stranou svojho vozidla Peugeot 207 zachytila cyklistku. Tá utrpela pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom," informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Auto skončilo po zrážke v poli. Prítomná policajná hliadka podrobila vodičku dychovej skúške. „Jej výsledok je šokujúci, potvrdila 1,01 miligramu alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu, čo je v prepočte 2,10 promile, a teda stav ťažkej opitosti," potvrdila polícia. Vodička bola umiestnená do policajnej cely a po vytriezvení s ňou budú vykonávané ďalšie procesné úkony.

Okolnosti tragickej nehody, miera jej zavinenia a presná príčina budú predmetom vyšetrovania polície. V prípade je už vedené trestné stíhanie vo veci pre trestný čin usmrtenia.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?