Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Novinky v pandemických opatreniach platných od stredy: Týkajú sa očkovaných aj neočkovaných
Viac v článku
28. 04. 2021 14:25 | BANSKÁ BYSTRICA/zon, zg, TASR

Kajetán Kičura opäť neuspel so žiadosťou o prepustenie

Vo väzbe je už rok.

Kajetán Kičura.
Kajetán Kičura. Foto: TASR - Ján Krošlák
Kajetán Kičura.
Kajetán Kičura.
Kajetán Kičura.

Sudca Špecializovaného trestného sudu v Banskej Bystrici zamietol žiadosť obvineného bývalého šéfa štátnych rezerv Kajetána Kičuru, ktorý žiadal o prepustenie z väzby na slobodu. Väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil.

Informáciu pre TV Markíza potvrdila Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu ŠTS s tým, že proti vyhlásenému uzneseniu podal obvinený sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Najvyšší súd. 

Kičura je stíhaný pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vo väzbe je od vlaňajšieho apríla a v novembri NS SR rozhodol o jej predĺžení do 21. júna.

 

Bol predsedom Štátnych hmotných rezerv, nová vláda ho odvolala vlani koncom marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave. Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?