Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Hosťom relácie Na telo plus bude v utorok Boris Kollár
Viac v článku
10. 11. 2020 13:47 | BRATISLAVA/zg

Kajetán Kičura strávi Vianoce za mrežami

Najvyšší súd mu predĺžil väzbu do leta.

Kajetán Kičura prichádza na súd.
Kajetán Kičura prichádza na súd. Foto: TASR

Senát Najvyššieho súdu na utorkovom (10. 11.) neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Kajetána Kičuru, ktorú podal po tom, ako ho po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu (3. 11.) neprepustili na slobodu.

Ako informovala média hovorkyňa súdu Alexandra Važanová senát zároveň predĺžil bývalému šéfovi štátnych hmotných rezerv väzbu až do 21. júna budúceho roka.

Senát zároveň zamietol aj sťažnosť prokurátora, ktorú podal proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie nerozšíriť dôvody väzby u obvineného.

„Najvyšší súd v tejto súvislosti poukazuje na to, že Ústavný súd dal vo vzťahu k obvinenému súhlas na jeho väzobné stíhanie len v súvislosti s uznesením o vznesení obvinenia zo 21.apríla. Vo vzťahu k ďalším uzneseniam o vznesení obvinenia je preto potrebné opätovne žiadať Ústavný súd o súhlas," konštatovala hovorkyňa.

Stíhaný je pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Predtým ho sudca ŠTS do takzvanej kolúznej väzby vzal 23. apríla.

Kičura bol predsedom SŠHR. Nová vláda ho odvolala koncom marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?