Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Zlý vtip sa jej nevyplatil. Turistka hajlovala v koncentračnom tábore Osvienčim
Viac v článku
06. 10. 2020 12:12 , článok bol aktualizovaný 06. 10. 2020 12:19 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Mariána Gogu, ktorý figuruje v prípade Kičuru, prepustili z väzby na slobodu

Za mrežami strávil dva mesiace.

Marián Goga.
Marián Goga. Foto: TASR

Marián Goga, ktorý bol obvinený z trestných činov podplácania a legalizácie príjmov z trestnej činnosti, je na slobode. Podľa informácií TV Markíza ho prepustili z bratislavského Justičného paláca, informáciu v stanovisku potvrdila aj Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

„Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zvážení a vyhodnotení všetkých skutočností vyhovel sťažnosti obvineného Mariána G. a zrušil uznesenie o vznesení obvinenia, pretože bolo vydané predčasne a doterajším vyšetrovaním neboli zadovážené také dôkazy, aby bol možný postup podľa § 206 Trestného poriadku," napísala v reakcii pre tvnoviny.sk Tökölyová.

Potvrdila, že dozorujúci prokurátor vydal v utorok (6. 10.) príkaz na prepustenie obvineného z väzby. „Vo veci sa koná, prebieha vyšetrovanie, preto sa k nej v súčasnosti nebudeme podrobnejšie vyjadrovať, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie."

Gogu poslal za mreže 6. augusta senát Najvyššieho súdu, ktorý vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Aurela Pardubského.

Prípad Mariána Gogu je súčasťou kauzy korupcie v správe štátnych hmotných rezerv, v ktorej figuruje aj ich expredseda Kajetán Kičura.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?