Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
V Tatrách hľadajú ďalšieho turistu. Víchrica znižuje jeho šance na prežitie
Viac v článku
29. 07. 2020 08:40 | BRATISLAVA/TASR

NAKA opäť zasahuje v prípade korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv

Od rána vykonáva zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Národná kriminálna agentúra aktuálne opäť zasahuje v prípade korupcie v správe štátnych hmotných rezerv. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti, s tým, že v rámci akcie Rezerva pokračuje vo vyšetrovaní a od rána vykonáva zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť," uviedla polícia.

Pre pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu odvolala vláda Igora Matoviča (OĽANO) z postu predsedu rezerv v marci Kajetána Kičuru. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ho následne obvinil z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Sudca ho vzal do takzvanej kolúznej väzby. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

NAKA ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?