Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Slovensko má nadúmrtnosť už štvrtý mesiac po sebe. Pozrite sa, kde je najhoršia situácia
Viac v článku
27. 05. 2020 18:35 | BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Súd prepustil z väzby muža obžalovaného v kauze vraždy hurbanovského exprimátora

Roman Ostružlík mal byť objednávateľom vraždy Lászlóa Basternáka.

Policajné vozidlo pred domom podnikateľa Romana Ostružlíka v Hurbanove. (28. júla 2010)
Policajné vozidlo pred domom podnikateľa Romana Ostružlíka v Hurbanove. (28. júla 2010) Foto: TASR/Milan Drozd

Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, prepustil v stredu z väzby na slobodu Romana Ostružlíka, obžalovaného v kauze zločinu úkladnej vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka z roku 2010. Informáciu o prepustení potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Práve v týchto dňoch na banskobystrickom súde pokračuje proces, v ktorom obžaloba okrem Romana Ostružlíka, ktorý mal byť objednávateľom vraždy exprimátora, viní z tohto skutku aj sprostredkovateľku Alenu Zsuzsovú a Vladimíra Mosnára, ktorý mal objednávku vraždy prevziať a zadať jej vykonanie. Strelec Štefan Kaluz si za ňu už právoplatne odpykáva 25-ročné väzenie.

"Súd vyhovel žiadosti obžalovaného R. O. a rozhodol o jeho prepustení z väzby na slobodu. Nespochybnil dôvodnosť trestného stíhania ani v tomto jeho štádiu, ale dospel k záveru, že vzhľadom na stav dokazovania, keď väčšinu svedkov už vypočul, možno väzbu nahradiť najprísnejšími reštriktívnymi opatreniami, ktoré trestný poriadok pozná. Súd nad obžalovaným nariadil dohľad probačného a mediačného úradníka s použitím technických zariadení na lokalizáciu obžalovaného a rovnako nariadil odobratie jeho cestovného pasu," konštatovala Kudjáková.

Ako dodala, prokurátor podal proti rozhodnutiu sťažnosť, obžalovaný zostáva vo väzbe až do rozhodnutia Najvyššieho súdu SR.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?