Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
27. 03. 2020 13:43 | BRATISLAVA/TASR

Špeciálnym letom z USA prileteli na Slovensko aj Česi či Maďari, všetci išli do karantény

V rámci repatriácie priletelo celkom 278 pasažierov, z toho 162 Slovákov.

Lietadlo z Washingtonu pristálo v bratislave v piatok v noci.
Lietadlo z Washingtonu pristálo v bratislave v piatok v noci. Foto: TASR - Vladimír Benko/MV

V piatok zo Spojených štátov amerických priletelo na Slovensko v rámci repatriácie uskutočnenej Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR, 278 pasažierov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

"Z uvedeného počtu bolo 162 občanov SR, z ktorých 119 bolo umiestnených do karanténnych zariadení v Gabčíkove a v Liptovskom Jáne a 43 mladistvých osôb bolo umiestnených do domácej karantény," uviedla Bárdyová.

Dodala, že okrem slovenských občanov sa na palube lietadla nachádzali aj štátni príslušníci Česka, Slovinska a Maďarska. Tí boli následne v spolupráci so zastupiteľskými úradmi ich krajín na Slovensku prevezení do svojich domovských krajín.

Úrad hraničnej a cudzineckej polície PPZ podľa Bárdyovej úzko spolupracoval so zastupiteľskými úradmi zúčastnených krajín a naďalej pokračuje v súčinnosti so zainteresovanými stranami v repatriácii občanov SR.

"Pri tejto náročnej činnosti sú využívané aj ďalšie policajné útvary, ako je napríklad špeciálne dopravné oddelenie, známe ako Puma, a Útvar osobitného určenia Prezídia PZ, známy ako Lynx Commando," dodala Bárdyová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?