Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Hosťom relácie Na telo plus bude v utorok Boris Kollár
Viac v článku
22. 01. 2020 11:37 , článok bol aktualizovaný 22. 01. 2020 12:31 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Zsuzsová má na krku ďalšiu obžalobu. Týka sa vraždy exprimátora Hurbanova

Zastrelili ho pred desiatimi rokmi.

Alena Zsuzsová.
Alena Zsuzsová. Foto: TASR

Na Alenu Zsuzsovú podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obžalobu aj pre vraždu exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Ako prvý o tom informal Dennik N, neskôr to potvrdila aj hovorkyňa GP Andrea Predajňová.

Obžalobu podal aj na Romana Ostružlíka a Vladimíra Mosnára. Zsuzsová je obžalovaná, že si vraždu objednala. Exprimátora zastrelili pred desiatimi rokmi.

 "Všetci sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. V prípade uznania viny im hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov alebo na doživotie," povedala.

Údajný objednávateľ Ostružlík je stíhaný väzobne ako objednávateľ. Zsuzsová, ktorá je v súdnej väzbe za vraždu novinára Jána Kuciaka, mala byť sprostredkovateľkou objednávky vraždy. Vladimír Mosnár, ktorý mal objednávku prevziať a zadať jej vykonanie, je vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť.

Exprimátor Hurbanova Lászlo Basternák.
Exprimátor Hurbanova Lászlo Basternák. Foto: TV Markíza
 

Exprimátora Hurbanova sa pokúsili zlikvidovať viackrát. Neúspešne aj štyri mesiace pred dokonanou vraždou. Sám László Basternák pre TV Markíza vtedy opísal, čo sa v osudnú marcovú noc v roku 2010 dialo. Bol na prechádzke s manželkou. Najskôr ich vraj neznámy sledoval. Keď prišli k domu, pristúpil k nim zozadu. Muž strieľal zo zbrane kalibru 9 milimetrov. O štyri mesiace, v júli, už také šťastie Basternák nemal.

Ostružlík bol Basternákovým konkurentom v boji o primátorské kreslo v regionálnych voľbách. Keď Ostružlíka zadržali, vypovedal proti Alene Zsuzsovej. Potom výpoveď stiahol a tvrdil, že ho k nej donútili. Zsuzsová mala byť v tomto prípade sprostredkovateľkou, pomáhala Ostružlíkovi s kampaňou. Petržalčan Vladimír Mosnár mal najať strelca. So Štefanom Kaluzom boli kolegovia. Pracovali v esbéeske sýkorovcov.

Za úkladnú vraždu odsúdili Kaluzu, ktorý dostal 25 rokov. No už vtedy vyšetrovatelia pracovali s verziou, že on bol len vykonávateľom. Exprimátora vraj nepoznal, ale niekoho sa bál.

Pozrite si reportáž z decembra 2019, ktorú do Televíznych novín pripravila reportérka Zuzana Ferenčáková.


 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?