Nedeľa 23.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
V trenčianskej bytovke horelo na deviatom poschodí, v byte našli jednu mŕtvu osobu
Viac v článku
22. 01. 2019 19:00 | KOMÁRNO/TV Markíza

Nemala ani pätnásť, no musela sa vydať. Otec ju totiž ženíchovmu otcovi sľúbil za 3000 eur

Nespokojná nevesta tajomstvo prezradila, a tak zasahovala polícia.

Ilustračný záber zo svadby.
Ilustračný záber zo svadby. Foto: TVNOVINY.sk

Nemala ani pätnásť, no musela sa vydať. Otec ju totiž ženíchovmu otcovi sľúbil za 3000 eur. Dohodnúť by sa údajne dalo aj na splátky. Nespokojná nevesta ale tajomstvo prezradila a tak zasahovala polícia.

Ak si na internete otvoríme najznámejší videoportál a napíšme do sekcie video, napríklad Nové Zámky, bez problémov si vieme pozrieť rómske svadby detí, ktoré plnoletosť ešte nedovŕšili. "U nás u Rómov sú takéto svadby ako zvyk alebo zákon. Dohodnú sa, že čo a ako, a keď je tam 15, 16 alebo 17 rokov tak sú aj takét svadby," povedal Mário z Kolárova.

V roku 2017 bola podobná svadba na juhu Slovenska. Dievča, ktoré malo podľa našich informácií 14 rokov, predali rodičia ženíchovi za 3000 eur. Manželské povinnosti sa jej ale nepáčili a tak sa ozvala. 

"Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície ukončil prípad návrhom na podanie obžaloby. Obvinil troch občanov Slovenskej republiky pre zločin obchodovania s ľuďmi," povedala policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

Je verejným tajomstovom, že rómskymi rodičmi vopred dohodnuté pytačky niečo stoja. Otvorene sa o tom ale nehovorí.

I keď to znie neuveriteľne, cenník z juhu Slovenska za rómsku nevestu sme nakoniec získali. Píše sa v ňom od dvoch do štyritisíc eur za svadbu. Pekná vraj musí byť dievčina ale aj chlap.

"Musí byť poctivá, panna byť alebo keď už nieje, tak tam nieje taká cena údajne," hovoril Mário z Kolárova. "Keď nemajú peniaze, tak potom aj na lízing ju dajú," dodal pán z Nesvád.

Rómske svadby maloletých detí pripomínajú niečo ako oslavy. Vajda z Kolárova, ktorý s týmto prípadom nemá nič spoločné, vysvetlil, ako to chodí. 

Reportáž spracoval Marek Šilhavík

 


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?